«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանին դատի են տվել
«Նոր Սերունդ» մարդասիրական հասարակական կազմակերպությունը դատի է տվել ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանին: Հայցվորը պահանջում է պատգամավորին պարտավորեցնել հատուցել գործարար համբավին պատճառված վնասը: Այս մասին տեղեկանում ենք Դատական տեղեկատվական համակարգից:
Բացի Պետրոսյանից վերոնշյալ ՀԿ-ն հայց է ներկայացրել նաեւ «Ազգային եւ հոգեւոր արժեքների պաշտպանության ազգային ճակատ» ՀԿ-ի, «Հանուն ազգային արժեքների» նախաձեռնության եւ «Կամք» հասարակական նախաձեռնության դեմ՝ դարձյալ նույն պահանջով:
Հայցադիմումը ներկայացվել է օգոստոսի 21-ին, այն մակագրվել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Էդուարդ Ամալյանին:
ՀԺ-ն փորձեց կապ հաստատել «Նոր սերունդ» ՀԿ-ի, սակայն նրանց կայքում նշված հեռախոսահամարը անհասանելի էր:
Պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանն էլ մեզնից տեղեկացավ իր դեմ ներկայացված հայցի մասին. «Ես ճիշտն ասած առաջին անգամ եմ լսում դրա մասին: Ես միշտ էլ արտահայտվել եմ Հայաստանում ոչ ավանդական սեռական կողմնորոշում քարոզողների դեմ, ենթադրում եմ, որ դրա հետ է կապված, բայց մինչեւ հայցադիմումը չտեսնեմ՝ չիմանամ կոնկրետ ինչ պահանջ է, դրա վերաբերյալ դատողություններ անելու իմաստ չեմ գտնում»,- ասաց պատգամավորը: