Արճիսի բնակիչները բացել են միջպետական ճանապարհը. նրանց հետ խոսել է Տավուշի մարզպետը
Ուզում եմ տեղեկացնել, որ միջպետական ճանապարհը փակած Արճիս գյուղի բնակիչներին այցելել է Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանը եւ տեղեկացրել, որ գյուղի ջրամատակարարման խնդիրը կառավարության ուշադրության կենտրոնում է: Մոտ 100 միլիոն դրամ արժողությամբ ծրագիրը քննարկումների փուլում է։
Այս մասին Facebook-յան իր էջում գրել է քաղաքացիական ակտիվիստ Գարիկ Միսակարյանը, որն այս պահին գտնվում է Արճիս գյուղում:
«Գյուղացիների երկրորդ պահանջը` ապահովել ժամանակավոր լուծում նույնպես բավարարվեց, ինչպես նշեց մարզպետը, արդեն կա պայմանավորվածություն Վեոլիա ջրի հետ մինչև հիմնական նախագծի հաստատումը գյուղը կապահովվի խմելու ջրի մինիմալ քանակով։
Եւ այդ աշխատանքները կսկսեն հենց այս օրվանից։
Ճանապարհը արդեն բացվել է։
Ուզում եմ ևս մեկ անգամ ներողություն խնդրել այն մարդկանցից ովքեր այսօր անհարմարություններ կրեցին այս խնդրի պատճառով։
Խմելու ջուրը ունի կենսական նշանակություն, արճսցիները սպառել էին խնդրին լուծում տալու բոլոր հնարավոր տարբերակները, և միայն վերջում էին դիմել այս քայլին։