Երևանում և ևս 8 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6-ժամյա պլանային անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 16-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10:00-16:00 Նոր-Նորքի 7-րդ զանգ.՝ Ավետիսյան փ. 8, 13, 23, 24, 25, 26, 27, 44, 46, 59 շենքերը, Խորենացի փ. 1, 2, 3, 28, 29, 30, 39, 40, 41 շենքերը, Կարախանյան փ․ 18, 19, 20, 21, 22, 42, 43, 45 շենքերը, թիվ 21 մանկապարտեզը, Սարգսաշեն թաղամասի և Դավիթ Բեկ փողոցին հարակից սեփական տները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Ավան՝ 7փ. 4-րդ նրբ. 14-38 սեփական տները, «Մխիթարյան Միաբանության» դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Աթոյան անց. 11, 13, 15, 17, 19, 21 շենքերը, Ազատամարտիկների փ. 76, 78 շենքերը, Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 4/2, 8, 8/1 շենքերը, Թոթովենցի փ. 11/2 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Քոչարյան փ. 14 շենքը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 31 շենքը, Հովհաննիսյան փ. 4, 6, 6/1, 8, 8/1 շենքերը, Գայի պող. 37, 39, 41, 43 շենքերը, Նոր-Նորքի 5-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 57 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 8-րդ զանգ.՝ Մինսկի փ. 13 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան-Առնիջ՝ Դուշամբեի փ. 7, 9, 11, 13, 15 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դուշամբեի փ. 1, 3, 5 շենքերը, Տաշքենդի նրբ. 8, 10, 12, 13, 15 շենքերը, թիվ 7 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը միակողմանի (Սարյան 22 հասցե), Մաշտոցի պող. 35, 37 շենքերը, Թումանյան փ. 38 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կորյունի փ. 2 մասնաշենքը, Հերացու փ. 2 մասնաշենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կենդանաբանական այգին, Անդրանիկի փ. 51 շենքը, Ալիխանյան փ. 5 շենքը, Մարգարյան փ. 18 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ադոնցի փ. 10, 12, 14 շենքերը, Ահարոնյան փ. 2/1, 2/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիևյան փ. 12, 12ա, 14, 14ա շենքերը, Օրբելի փ. 67 շենքը, «Էսկուլապ», «Կանայան և Կո» ՍՊ ընկերությունները, «Ալֆա-ֆարմ» ՓԲ ընկերությունը, թիվ 83 ավագ դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 3, 5, 5ա, 7/1 շենքերը, Բակունցի, Գյուլբենկյան, Զարյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ս․ Տարոնցի փ․ 7/1 շենքը, Նիզամի փ․ 28 շենքը, Չեխովի փ․ 1 շենքը, ԱԻՆ-ի ավտոպարկը, թիվ 142 մանկապարտեզը, Շիրակի փ. 31, 33, 35, 54, 56, 56/1, 58/1, 58, 60, 62, 66, 68, 70, 72 շենքերը, Շիրակի փ․ 4-րդ նրբ․ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8Ա, 9, 10, 11 շենքերը, Պապովի փ. 5 շենքը, Ղարիբջանյան, Տիմիրյազովի, Կարմիր Բլուր, Մարկվարտի, Հ․Հովհաննիսյան փողոցների սեփական տները, Մարկվարտի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Մարկվարտի փ․ 85/1 շենքը, թիվ 115 դպրոցը, Հ․Հովհաննիսյան փ․ 119 շենքը,
11։00-17։00 Նորապատ, Մրգաշատ, Արևիկ գյուղերը և Ալաշկերտ գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Արտաշատ քաղաքի Արազի, Շիրվանզադեի փողոցները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-14։00 Ռինդ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Արալեզ գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Արփի գյուղը մասնակի,
15։00-16։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Ավագյան, Իսակովի փողոցները մասնակի,
10։00-13։00 Ջրվեժի ամառանոցները, Ջրվեժ գյուղը մասնակի, Ջրվեժի գազալցակայանը, Ձորաղբյուր գյուղը մասնակի, Ձորաղբյուրի ամառանոցները մասնակի, Ջրվեժ գյուղի 4-րդ աստիճանի պոմպակայանը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00- 16։00 Գեղաշեն, Կամարիս գյուղերը մասնակի և Ջրվեժի ամառանոցները,
12։00-15։30 Վարսեր գյուղը, Սևան քաղաքի Աշոտ Երկաթի, Պռոշյան, Օրբելի, Հրազդան փողոցները, Չարենցի, Մյասնիկյան, Նարիյան փողոցները մասնակի, Շահումյան փողոցի բազմաբնակարան շենքերը, «Զարթոնք» պարտեզը, Սևան քաղաքի հրապարակի հացի արտադրամասը, «Սևան» ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ի գրասենյակը, «Սևանի հոգեբուժական հիվանդանոց» ՓԲ ընկերությունը, Անտառ տնտեսության գազալցակայանը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
10:00-14:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Ձույգաղբյուր գյուղի սարի թաղամասը,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Բաշգյուղ գյուղը մասնակի,
11:00-16:00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղը մասնակի և Նոր Ախուրյան թաղամասը,
14:00-76:00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղը, Ախուրյանի շրջկենտրոնը, Ջրաշինարարների բանավանը, հացի գործարանը, «ԱՍՀԱՍԱ» գազալցակայանը, «Ախուրյանի մոր և մանկան» կենտրոնը, «Ախուրյանի առողջության կենտրոնը», Ախուրյանի բաժինը, Ազգային անվտանգության ծառայության Ախուրյանի բաժինը, Ախուրյանի դպրոցները և մանկապարտեզները, Ախուրյանի գյուղապետարանը, «Արդիշինբանկ», «ՎՏԲ-Հասատան բանկ» ընկերությունների մասնաճյուղերը,
11։30-13:30 Դիլիջան քաղաքի Սայաթ-Նովա, Մյասնիկյան, Օրջոնիկիձե, 26 կոմիսարների փողոցները մասնակի,
11։00-17:00 Սպիտակ քաղաքի կաշվի գործարանը, Գերմանական, Բանավան, Սովխոզային Էստոնական, Քրքորյան, Ս.Ավետիսյան, Ուզբեկական, Շվեցարական, Գլենդել, Գալոի Պուճախ, Իտալական թաղամասերը, Սարահարթ, Գոգարան, Գեղասար, Շիրակամուտ, Կաթնաջուր, Նոր Պառնի, Սարալանջ, Լեռնավան, Ջրաշեն, Սարամեջ գյուղերը: