Երեկ ու այսօր ՀՀ տարածքում հրդեհվել է մոտ 31 հա խոտածածկ տարածք
Հուլիսի 3-4 ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում ահազանգեր են ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված հրդեհների վերաբերյալ:
Երևան քաղաքում՝ 2000 քմ, 2000 քմ, 3 հա, 600 քմ, 5000 քմ, 300 քմ, 2 հա, 500 քմ, 500 քմ, 800 քմ, 3000 քմ, 500 քմ, 1 հա, 200 քմ, 300 քմ, 2500 քմ, 1 հա,
Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքում՝ 1000 քմ, Վերին Պտղնի գյուղում՝ 350 քմ, Նոր Գեղի գյուղում՝ 2500 քմ, Զովունի գյուղում՝ 1000 քմ, Բալահովիտ գյուղում՝ 600 քմ, Քասախ գյուղում՝ 3 հա, 3 հա, Ջրվեժ գյուղում՝ 4000 քմ,
Արմավիրի մարզի Էջմիածին քաղաքում՝ մոտ 6000 քմ, 2000 քմ, 500 քմ, Բաղրամյան գյուղում՝ 1 հա, Պտղունք գյուղում՝ 1000 քմ, Այգեկ գյուղում՝ 4 հա,
Արագածոտնի մարզի Փարպի գյուղում՝ 1500 քմ,
Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր քաղաքում՝ 1000 քմ,
Արարատի մարզի Մասիս քաղաքում՝ 2 հա, Արարատ քաղաքում՝ 1500 քմ, Ջրաշեն գյուղում՝ մոտ 3 հա, Մրգավետ գյուղում՝ 2.5 հա, 100 բերքատու ծառ,