Երեկվա ջարդերը ամենից ավելի մեծ վնաս հասցրեցին հենց Վրաստանին
Արմատականների կողմից Թբիլիսիում կազմակերպված անկարգությունները սադրանք Էր, որը կվնասի հենց Վրաստանին: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է ֆեյսբուքի իր Էջում գրել Է ՌԴ ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Ես հաճախ եմ հարցնում Վրաստանում ապրող իմ ծանոթներին ու ընկերներին եւ նրանց արյունակիցներին՝ ռուսաստանցիների համար որքանով Է անվտանգ վրացական նավահանգիստներ ուղեւորվելը: Պատասխանը միշտ Էլ մեկն Է՝ 100 տոկոսով անվտանգ Է,-նշել Է Զախարովան:
«Այո, մենք երեկ տեսանք այս մղձավանջային, ի դեպ, տուրիստական սեզոնի թեժ շրջանում սարքված սադրանքը: Այժմ Վրաստանում որեւէ մեկը կարո՞ղ է երաշխավորել, որ սադրիչների կողմից բորբոքված ամբոխը չի նետվի ավերելու հյուրանոցները: Ռուսաստանի ԱԳ նախարարությունը հեղեղված է ԶԼՄ-ների հարցերով՝ ինչ հանձնարարականներ կան ռուսաստանցիների կողմից Վրաստան այցելության վերաբերյալ: Անձամբ ինձ համար եզրակացությունը վշտալի Է՝ երեկվա ջարդերը ամենից ավելի մեծ վնաս հասցրեցին հենց Վրաստանին»,- գրել է Զախարովան: