Երևանում և 8 մարզերում այսօր էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 20-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-11։00 Ավան՝ Դուրյան թաղ․ 34, 36, 37, 38, 39, 44, 45 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Աբովյան փ. 3/2, 5/1 շենքերը, Թումանյան փ. 19, 21, 21/1, 21/4 շենքերը, Տերյան փ. 18, 20, 24, 28, 30, 32 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Թաիրովի փ. 46/81 շենքը, Նորագյուղ թաղ. 1-369 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ՝. Գայի պող. 21, 23, 27, 28, 31, 52 շենքերը, Մոլդովական փ. 48/4, 50/3, 50/5, 50/6, 60 շենքերը, Բագրևանդ թաղամասի սեփական տները, թիվ 150 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Խորենացի փ. 118-154; 3-րդ փակ. 1-76; 4-րդ նրբ. 961 սեփական տները, Նորք-Մարաշ՝ Նորքի 1-ին փողոցի սեփական տները, «Արթուր» ՍՊ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 11/2 շենքը, Մոլդովական փ. 4/2, 6, 6/1, 8, 8/1, 10, 10/1, 43/1 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Բաղյան 2-րդ նրբ. 5 շենքը, Քոչարյան փ. 6, 8, 10, 12 շենքերը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Ա.Հովհաննիսյան փ. 4, 6, 6/1, 8, 8/1 շենքերը, Գայի պող. 37, 39, 41, 43 շենքերը, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 38 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-17:00 թիվ 147 մանկապարտեզը, Գարեգին Նժդեհի փ․ 42, 44, 48, 56ա, 56բ շենքերը, թիվ 5 բժշկական միավորումը, Արշակունյաց պող․ 45, 47, 49 շենքերը, «Հայ քիմ․մեքենա» ՓԲ ընկերությունը, թիվ 75 դպրոցը, Ներքին Շենգավիթ 12, 13 փողոցների սեփական տները, Չեխովի փ․ 10 շենքի 4, 5, 6 մուտքերը, Ս․Տարոնցի փ․ 22 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Թբիլիսյան խճուղու Շրջանցիկ թունելի բոլոր սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ղափանցյան փողոցի ջերմոցները, «Ծարավ Աղբյուր» պոմպակայանը, «Կինո Արխիվ», «Իմեքս Գրուպ», «Իտոկոլ ԱՄ ԿՈ», «Ջերմին», «Հայ Արիներ» ՍՊ ընկերությունները, Չոլակյան, Փափազյան, Ա.Տիգրանյան, Վարշավյան փողոցների սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գրիբոյեդովի փ. 2, 4 շենքերը և սեփական տները, Կոմիտասի պող. 52, 54/1 շենքերը, թիվ 16 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արամ Խաչատրյան փ. 30, 32 շենքերը և սեփական տները, Արամ Խաչատրյան 1-ին նրբ. 2 շենքը, թիվ 132 դպրոցը, թիվ 33 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նաիրի Զարյան փ. 74 շենքը, «Էլիտ Սերվիս» ՍՊ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Օլդ Թբիլիսի», «Դյուպլեկս», «Ղ-Տելեկոմ» ՓԲ ընկերությունները, «Գեոդեզիա և Քարտեզագրություն» ՊՈԱԿ, «Հորիզոն-95», «Ֆերակօ», «Էկոսենս» ՍՊ ընկերությունները, Մազմանյան փ. 2 շենքը, Օհանովի փ. 78 շենքը, Լենինգրադյան փ. 23/12 շենքը, Անդրանիկի փ. 56, 67 շենքերը, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 2/9 շենքը, Բաբաջանյան փ. 109 շենքը, Շերամի փ. 101 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-12։00 Խարբերդ գյուղը մասնակի,
10։00-13։00 Նորամարգ գյուղը և Ռանչպար գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Մասիս քաղաքի 2-րդ, Կայարան, Նոր թաղամասերը մասնակի, Ռանչպար, Սիս և Հովտաշեն գյուղերը մասնակի,
13։00-16։00 Մասիս քաղաքի Նոր թաղամասը մասնակի, Քաղաքապետարանը, «Վեոն Արմենիա» ընկերությունը, թիվ 2 դպրոցը, հիվանդանոցը և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-14։00 Գլաձոր և Վերնաշեն գյուղերը մասնակի,
10։00-16։00 Գոմք գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Ձորաղբյուր, Կամարիս և Գեղաշեն գյուղերը մասնակի,
10։30-12։30 «Գեղամա» մասնաճյուղի օպերատիվ կարգավարական ծառայությունը, «Լև Լեն», «Գազ Ամա», «Հ․Սեդրակյան» գազալցակայանները, Ա/Ձ «Ա․Սալազարյան», «Հ․Պողոսյան» Ա/Ձ-ն, «Արա-Արեգ», «Ռանչպար», «Ավտոտեխսպասարկում» ՍՊ ընկերությունները, Ճանապարհային ոստիկանության «Սևանի» հենակետը, «Ֆենկա» բենզալցակայանը, ՀՀ Ոստիկանության Սևանի հաշվառման և քննական բաժանմունքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00–16:00 Գանձակ գյուղը մասնակի,
10:30-13:30 Դիլիջան քաղաքի Գոշ, Հովք, Աղավնավանք, Հաղարծին և Խաչարձան գյուղերը,
12:00-16:00 Տաշիր քաղաքի թիվ 5-14 թաղամասերը, Երևանյան, Էրեբունի, Պուշկինի, Աբովյան, Դեմիրճյան, Գագարինի, Նաիրի, Կրուպսկայա, Շիրազի, Գետափնյա, Դպրոցականների, Լճափնյա, Օրջոնիկիձե, Արևային, Լատիշական փողոցները, Լեռնահովիտ, Մեդովկա և Կրուգլայա Շիշկա գյուղերը,
11:00-17:00 Շնող, Թեղուտ և Քարկոփ գյուղերը,
10:00-16:00 Անիի տարածաշրջանի Հարթաշեն գյուղը մասնակի, Ամասիայի տարածաշրջանի Բյուրակն գյուղը մասնակի, Ախուրյանի տարածաշրջանի Ախուրյան գյուղի հին գոմերի թաղամասը, Նոր Ախուրյան, Մարմաշեն գյուղերը մասնակի, Հայկավան գյուղը, Հայկավան գյուղի սահմանապահ ուղեկալը,
10:30-12:30 Արեգունի, Քարահունջ, Հարթաշեն, Խնձորեսկ գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-13:00 Մեղրի քաղաքը, Այգեձոր, Թխկուտ, Լեհվազ, Վարդանիձոր, Շվանիձոր, Նռնաձոր գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,