Աբովյանի քաղաքապետը վերընտրվել է՝ առաջ անցնելով ՔՊ թեկնածուից. ԿԸՀ-ի տվյալները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է երեկ Հանրապետության մի շարք համայնքներում կայացած ընտրությունների նախնական արդյունքները:
Աբովյանի քաղաքապետի ընտրություններում, ձայների նախնական հաշվարկով,  հաղթել է գործող քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանը՝ ստանալով 8 453 քվե:
Վահագն Գեւորգյանի հիմնական մրցակից համարվող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ներկայացուցիչ Գրիգոր Գուլյանը պարտվել է նրան 395 քվեով՝ ստանալով 8 058 ձայն:
Մյուս թեկնածուները ստացել են հետեւյալ քանակությամբ ձայներ.
Գրիգորյան Սասուն-731 քվե
Ղազարյան Արթուր-139 քվե
Մկրտչյան Մանուկ- 435 քվե
Վահագն Գեւորգյանի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է տեսանյութ, թե ինչպես են վերջինիս համակիրներն իր հետ միասին տոնում հաղթանակը: