Արմեն Սարգսյանը Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնում առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ՍԴ դատավորի թափուր պաշտոնում Ազգային ժողովին է ներկայացրել հայտնի փաստաբան Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր պաշտոնական էջում գրել է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը՝ հրապարակելով համապատասխան փաստաթուղթը։
Հիշեցնենք, որ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովը երկու անգամ չընտրեց ՍԴ նոր դատավոր։ Առաջին անգամ Արմեն Սարգսյանն առաջադրել էր Գոռ Հովհաննիսյանի թեկնածությունը, երկրորդ անգամ՝ Արթուր Վաղարշյանի։
Արարատ Միրզոյանը լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանել էր, որ ՍԴ դատավոր երկրորդ անգամ չընտրվեց, քանի որ թեկնածուներն, ամենայն հավանականությամբ, չէին բավարարում պատգամավորներին։
Արմեն Սարգսյանը Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը առաջադրել էր նաեւ նախորդ գումարման Ազգային ժողովում, երբ դեռ իշխող մեծամասնություն էր ՀՀԿ-ն։ Հանրապետականները, սակայն, Գրիգորյանին չէին ընտրել։