Քոչարյանին ազատ արձակելու որոշման դեմ դատախազության բողոքը մակագրվել է դատավոր Արմեն Դանիելյանին
Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատախազության բողոքները մակագրվել են Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Արմեն Դանիելյանին:
Այս մասին տեղականում ենք Դատական տեղեկատվական համակարգից:
Խոսքը Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանավորումն անձնական երաշխավորությամբ փոխելու, նրա և մյուսների գործի վարույթը կասեցնելու և Սահմանադրական դատարան դիմելու առաջին ատյանի դատարանի որոշումների դեմ դատախազության ներկայացրած բողոքների մասին է:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանը մայիսի 18-ին, քննելով Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը, որոշել էր նրան ազատել կալանքից Արցախի Հանրապետության նախկին և ներկա նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի և  Բակո Սահակյանի անձնական երաշխավորությամբ:
Երեկ երեկոյան Վերաքննիչ դատարանը ստացել է նյութերը, որից հետո գործը երեկ՝ մայիսի 29-ին մակագրվել է դատավոր Արմեն Դանիելյանին: