Խորհրդարանը քննարկում է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամների ընտրությունը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանին ներկայացրել է 4 թեկնածու՝ «Ռեդինետ» ՓԲԸ առողջության, աշխատանքի, անվտանգության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության ճարտարագետ, աշխատանքային խմբի ղեկավար Մեսրոպ Մեսրոպյան, ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի իրավաբանական եւ լիցենզավորման վարչության պետ Սեդա Շահինյան, Ջրային կոմիտեի նախագահի պաշտոնակատար Կամո Սարգսյան եւ ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի զարգացման եւ մոնիթորինգի վարչության պետ Սերգեյ Աղինյան:
Թեկնածուների ընտրությունը տեղի է ունենալու փակ գաղտնի քվեարկությամբ:
Նշենք, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրությունը խորհրդարանում տեղի ունեցավ ապրիլի 18-ին, նախագահ ընտրվեց Էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Գարեգին Բաղրամյանը: