Արսեն Ջուլֆալակյանի կողմից քաղաքացուն ենթադրյալ ծեծի ենթարկելու դեպքով նյութերը ուղարկվել են ՀՔԾ
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, հայտնի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանի կողմից քաղաքացուն ենթադրյալ ծեծի ենթարկելու դեպքով նախապատրաստված նյութերն ուղարկվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն:
Այս մասին մեր հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը. «Քաղաքացու կողմից Ոստիկանության Կենտրոնի բաժին հաղորդում է ստացվել Արսեն եւ Լեւոն Ջուլֆալակյանների կողմից իրեն ծեծի ենթարկելու վերաբերյալ: Հաղորդման առթիվ Ոստիկանությունում քրեական դատավարության կարգով սկսել են նյութեր նախապատրաստվել: Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Արսեն Ջուլֆալակյանը հանդիսանում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր՝ Երեւան քաղաքի կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանի դատախազության միջոցով այդ նյութերը պահանջվել եւ ստացվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն եւ քննչական ենթակայության կարգով ուղարկվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ նյութերի հետագա նախապատրաստումը շարունակելու եւ ընթացքը լուծելու հանձնարարությամբ»,- մանրամասնեց Աբրահամյանը:
Հիշեցնենք, որ հաղորդում ներկայացրած քաղաքացին Սերգեյ Մխիթարյանն է, որը Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ սրճարանային բիզնեսում համասեփականատեր է: ՀԺ-ի հետ զրույցում Արսեն Ջուլֆալակյանը պարզաբանել էր դեպքը: Նա նշել էր, որ մայիսի 5-ին, ինքն ու հայրը Սերգեյ Մխիթարյանի հետ գործնական լուրջ խոսակցություն են ունեցել, սակայն իրենք նրա նկատմամբ ոչ մի բռնություն չեն գործադրել, եւ նրա հայտարարությունը սուտ է: Ջուլֆալակյանը նշել էր, որ ինքն ու հայրը գնացել են ոստիկանություն եւ նույն բանն այնտեղ են ասել: