Ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նստաշրջանը, այս անգամ՝ եռօրյա
7-րդ գումարման Ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական նստաշրջանը։ Նստաշրջանն այս անգամ քառօրյայի փոխարեն եռօրյա կլինի, քանի որ հինգշաբթի՝ մայիսի ինը ոչ աշխատանքային օր է։
Նստաշրջանի օրակարգում պարտադիր քննարկման 14 հարց է։ Օրակարգում է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը (Գնաճի հաղորդում)։
Օրակարգում է նաեւ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանի հեղինակած՝ «Գովազդի մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին եւ «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագծերի փաթեթը։
Երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվեն նույն խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Հովհաննիսյանի կողմից հեղինակած «Գովազդի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծերը:
ԱԺ օրակարգում է նաեւ «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքոմ փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ԱԺ-ն այսօր երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկի նաեւ «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։ Նախագծի քննարկման համար սահմանվել է մինչեւ 2 ժամ: