«Իմ Քայլը» խմբակցության անդամները բոյկոտեցին ֆինանսավարկային հանձնաժողովի նիստը․ Դ․Խաժակյան
Երեւանի ավագանու «Իմ Քայլը» խմբակցության անդամները բոյկոտեցին ֆինանսավարկային հանձնաժողովի նիստը, որտեղ պետք է քննարկվեր քաղաքապետի նախագիծը հաստիքացուցակի փոփոխության վերաբերյալ:
Այս մասին տեղեկացնում է ավագանու  «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը։
Երևանի ավագանու՝ մայիսի 8-ին հրավիրված նիստի օրակարգում ընգրկված հարցերից մեկը վերաբերում է քաղաքապետարանի և վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմերի կառուցվածքում, հաստիքացուցակում, աշխատակիցների թվաքանակում կատարվելիք փոփոխություններին։
Այս նախագիծը նախ քննարկվել է համապատասխան հանձնաժողովում։ Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ նախատեսվում է էականորեն բարձրացնել քաղաքապետարանի աշխատակիցների աշխատավրձը, ինչը հանրության շրջանում առաջացրել էր որոշակի դժգոհություն։