Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնի երեք հավակնորդ կա
ՍԴ դատավորի պաշտոնի համար այս պահին ՀՀ նախագահի աշխատակազմ է դիմել երեք հոգի՝ Հովհաննես Հովհաննիսյան, Մարտին Մանուկյան, Արմեն Ներսիսյան։ Այս մասին մեր զրույցում հայտնեցից ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Մայիսի 3-ից հետո երբ դիմելու գործընթացը ավարտվի, նախագահը հանդիպելու եւ զրուցելու է թեկնածուների հետ, այնուհետեւ ընտրելու է նրանցից մեկին։
Ավելի վաղ ՀՀ նախագահի աշխատակազմը հայտարարել էր, որ սահմանադրական դատարանի դատավորի հավանակնորդները մինչեւ մայիսի 3-ը կարող են դիմել աշխատակազմ։
Հիշեցնենք, որ նախագահի առաջադրած թեկնածուները՝ Վահե Գրիգորյանը եւ Գոռ Հովհաննիսյանը Ազգային ժողովի կողմից չընտրվեցին ՍԴ դատավորի պաշտոնում։