Սահմանային իրավիճակը կայուն է. Դավիթ Տոնոյան
Սահմանային իրավիճակը կայուն է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում, պատասխանելով ՀԺ-ի հարցին, ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
«Այսպես ասած, անընդհատ նույն վիճակն է՝ կրակոցներ են այն կողմից լինում, բայց ոչ թիրախավորող։ Կայուն է իրավիճակը»,- ասաց Տոնոյանը:
Տոնոյանը նշեց, որ ինքնաթիռների մասով թե՛ այս տարվա, թե՛ մյուս տարվա համար բոլոր մատակարարումների պայմանավորվածությունները ձեռք են բերվել:
Հարցին՝ ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը ՀՀ-ին առաջարկել էր ամերիկյան սպառազինություն գնել, ինչո՞ւ չեն գնում, Տոնոյանը պատասխանեց. «Ես դեռեւս որեւէ առաջարկ չեմ ստացել։ Կոնկրետ որեւէ առաջարկ չկա: Մենք շուկան ուսումնասիրում ենք որակի, տեսակի ու գնի տեսանկյունից։ Եթե մենք տեսնենք, որ առաջարկություններն այնպիսին են, որ կարող է ձեռքբերումներ լինեն, ինչո՞ւ ոչ եւ, եթե դա թույլատրելի լինի Միացյալ Նահանգների համար»: