ԱԺ-ն այսօր առաջին եւ երկրորդ ընթերցումներով մի շարք օրենքներ է ընդունել
Խորհրդարանում շարունակվում են քառօրյա նստաշրջանի հերթական նիստերը։ Այսօր՝ ապրիլի 19-ին ԱԺ-ն առաջին եւ երկրորդ ընթերցումներով ընդունեց մի շարք օրենքներ։
Մասնավորապես՝ պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ ընդունեցին «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած «Վարչական իրավախախտումների մասին» օրենքում լրացումներ մտցնելու օրինագիծը՝ կողմ՝ 86, դեմ՝ 0, ձեռնպահ՝ 2։
Առաջին ընթերցմամբ ընդունվեց կառավարության կողմից ներկայացված Քրեակատարողական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը՝ կողմ՝ 94, դեմ՝ 0, ձեռնպահ՝ 0։
Առաջին ընթերցմամբ ընդուվեց նաեւ կառավարության կողմից ներկայացված «Ընդերքի մասին» օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը։
Երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունվեց կառավարության կողմից ներկայացված «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը՝ կողմ՝ 97, դեմ՝ 0, ձեռնպահ՝ 0։
ԱԺ-ն այսօր քննարկում է «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին եւ «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը։