Ռոբերտ Քոչարյանը դատարանում երկար եւ մանրամասն ելույթ է ունեցել. խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի վաղը
Ռոբերտ Քոչարյանի խափանան միջոցի վերաբերյալ վերաքննիչ բողոքի քննությունն այսօր ավարտվեց:
Խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի վաղը, ժամը 12։30–ին։ Այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը երկար եւ մանրամասն ելույթ է ունեցել եւ նկարագրել է, թե ինչ է եղել 2008թ. նախագահական ընտրություններից հետո եւ ինչն է պատճառ հանդիսացել երկրում արտակարգ դրություն մտցնելու համար: Ալումյանն ասաց, որ կարող է ելույթից մանրամասներ ներկայացնել, սակայն դա կլինի կրկնություն, քանի որ այդ մասին պաշտպանական կողմը տարբեր առիթներով ասել է. «Ելույթների բովանդակությունը տարբեր առիթներով հատված առ հատված ներկայացրել ենք։ Դատարանում չհնչեց մի բան, որի մասին նախկինում չենք խոսել, պարզապես այս դատավորը երբեք չէր լսել այդ փաստարկները»,– ասաց Ալումյանը։
Ալումյանն ասաց, որ վարույթն իրականացնող մարմինը չի թույլատրել Ռոբերտ Քոչարյանին տեսակցել ավագ որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանի հետ, թե ինչ պատճառով՝ տեղյակ չեն: