Հանրային ռադիոյի տնօրեն է ընտրվել Գարեգին Խումարյանը
«Լրատվական ռադիոյի» հիմադիր Գարեգին Խումարյանն ընտրվել է Հանրային ռադիոյի տնօրեն: «Հայաստանի հանրային ռադիոընկերություն» փակ բաժնետիրական ընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնի համալրման մրցույթը հայտարարվել էր փետրվարի 22-ին:
Հանրային ռադիոյի տնօրենին ընտրող մրցութային հանձնաժողովի նախագահն է անվանի  կոմպոզիտոր, դիրիժոր Երվանդ Երզնկյանը: Հանձնաժողովի կազմում են նաեւ կինոդրամատուրգ Լեւոն Գալստյանը, գրող, հրապարակախոս Մերուժան Տեր-Գուլանյանը, հաղորդավար, դերասան, թարգմանիչ Սարգիս Նաջարյանը եւ Հ1-ի ծրագրերի նախկին տնօրեն Մարատ Օրդյանը:
Մարտի 4-ը Հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրենի մրցույթին մասնակցելու վերջնաժամկետն էր: Հիշեցնենեք, որ Հանրային ռադիոյի տնօրենի մրցույթում հաղթողի անունը պետք է հայտարարվեր մարտի 11-ին, սակայն տնօրենին ընտրող մրցութային ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Երվանդ Երզնկյանը դիմել էր Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդին` առաջարկելով մասնակիցների փաստաթղթերի ուսումնասիրման եւ հաղթողի որոշման կայացման ժամկետը երկարացնել եւս 20 աշխատանքային օրով:
Հանրային ռադիոյի տնօրենի մրցույթի մասնակիցների թիվը 30-ն էր, սակայն վերջին պահին ընտրապայքարից դուրս էր եկել Հեռուստառադիոխորհրդի նախագահի տեղակալ Ստեփան Զաքարյանը: