Եռաբլուրի հարակից տարածքում ջարդել եւ թալանել են Արմենակ Ուրֆանյանի մորաքրոջ որդու ավտոմեքենան
Եռաբլուրի հարակից տարածքում ջարդուխուրդ են արել Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի ժամանակ հերոսաբար նահատակված Արմենակ Ուրֆանյանի հարազատների ավտոմեքենան: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Ուրֆանյանի մայրը՝ Համեստ Ներսիսյանը:
«Եռաբլուրից դուրս եկանք, տեսանք, որ քրոջս նորապսակ որդու «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենան ջարդել էին, ներսից էլ դրամապանակն էին տարել»,- ասաց Ներսիսյանը: Այլ մանրամասների Ներսիսյանը տեղյակ չէր:
Նշենք, որ այսօր Եռաբլուրի հարակից տարածքում կոտրել եւ թալանել են նաեւ News.am-ի թղթակիցներից մեկի ավտոմեքենան: Ի դեպ, տարածքում այդ ժամանակ բազմաթիվ ոստիկաններ են ծառայություն իրականացնելիս եղել: