Մեր հեղափոխությունը ոչ միայն քաղաքական մոդելի դեմ է եղել, այլ նաեւ՝ տնտեսական․ Նիկոլ Փաշինյան
Մեր հեղափոխությունը ոչ միայն քաղաքական մոդելի դեմ է եղել, այլ նաեւ տնտեսական։ Իրենք պարզապես չեն ընկալում՝ ո՞նց կարող է առանց վարչապետի դաբրոյի երկրում ներդրում տեղի ունենալ։ Սա է այսօր կառավարության գործունեության խզումը, քանի որ տնտեսագիտական միտքը ձեւավորվել է հին պայմաններում։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում կառավարության ծրագրի կատարման ընթացքի վերաբերյալ զեկույցը ներկայացնելիս իր ելույթում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով այն քննարկումներին, թե իբրեւ Հայաստանում ներդրումներ չեն լինում։
Վարչապետը նշեց, որ ավանդական տնտեսագիտական միտքը տարիներ շարունակ ձեւավորվել է կալկուլյատորով, հաշվիչ մեքենայով՝ առանց քաղաքական տեսլականի, առանց փիլիոսոփայության․
«Բայց մենք հին տրամաբանությամբ կարողացել ենք անել հեղափոխություն, ապա այսօր նոր տրամաբանությամբ կկարողանանք անել տնտեսական հեղափոխություն։ Բայց սա չի նշանակում, որ մենք չունենք պրոբլեմներ, եւ պետք է չվախենանք դրանց մասին խոսել»։