Ձերբակալվել են Գյումրու թիվ 27 դպրոցի տնօրենն ու գործավարուհին
Րոպեներ առաջ ձերբակալվել է Գյումրու թիվ 27 դպրոցի տնօրեն Կարինե Լալազարյանը: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց ՇՄ դատախազ Կարեն Գաբրիելյանը: Ըստ դատախազի, Լալազարյանը ձերբակալվել է ՀՀ Քրեական հոդվածի 311 հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետի (կաշառք ստանալը մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ), 311 հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի (կաշառք ստանալը առանձնապես խոշոր չափերով) և 309 հոդվածի առաջին մասի (պաշտոնեական լիազորություններն անցնելը) հատկանիշներով նախատեսված ենթադրյալ հանցագործություններ կատարելու կասկածանքով:
Մինչ տնօրենի ձերբակալումը, ժամեր առաջ ձերբակալվել էր նաեւ նույն դպրոցի գործավարուհին՝ 38-309 հոդվածի առաջին մասի եւ 313 հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով նախատեսված ենթադրյալ հանցանք կատարելու կասկածանքով:
Ընթանում է նախաքննություն, կատարվում են անհրաժեշտ քննչական եւ դատավարական գործողություններ:
Դադարեցվել են արդյո՞ք թիվ 27 դպրոցի տնօրեն Կարինե Լալազարյանի լիազորությունները՝ ՀԺ-ի հարցին, դատախազը պատասխանեց. «Էս պահին ենք ձերբակալել, ես չգիտեմ, թե իր վերադասներն ինչ որոշում կկայացնեն: Մենք ձերբակալել ենք այսօր, այս պահին»: