Արամ Հարությունյանի գործով դատարան է ժամանել գործարար Սիլվա Համբարձումյանը
Խոշոր գործարար Սիլվա Համբարձումյանը ժամանել է Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարան, որտեղ քիչ անց կշարունակվի ՀՀ բնապահպանության նախկին նախարար Արամ Հարությունյանի եւ գործով անցնող մյուս անձանց վերաբերյալ քրեական գործը վերաբացելու մասին բողոքի քննությունը:
ՀԺ-ի հարցին, թե նա Արամ Հարությունյանին որքա՞ն կաշառք է տվել, Համբարձումյանը պատասխանեց. «Ես արդեն երեք տարի է՝ նշում եմ, այդ գումարը անփոփոխ է՝ 14 միլիոն դոլար, 8 միլիոնը՝ արդեն հստակեցված է, քանի որ դա փոխանցում էր, իսկ 6 միլիոնը, որ տրվել էր կանխիկ, Սուրեն Ավագյանի միջոցով, նա էլ է փախած, նա Արամ Հարությունյանի համակարուսեցին է եւ իր նազիր վեզիրներից»:
Մեր մյուս հարցին՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կաշառք տվե՞լ եք, Սիլվա Համբարձումյանը պնդեց, որ ինքը Սամվել Մայրապետյանին է գումար փոխանցել. «Հասել է մյուսներին, թե՝ ոչ, ես ոչինչ ասել չեմ կարող եւ որեւէ հայտարարություն կատարել: Մեր դիտարկմանը, որ 2018 թվականի նոյեմբերին հրավիրված ասուլիսի ընթացքում որպես ստացող նշել եք նաեւ Քոչարյանի անունը, Համբարձումյանը կրկին նշեց Մայրապետյանի անունը: «Ինչ ասել եմ նրա հետ կապված, պնդում եմ, միշտ կպնդեմ, որովհետեւ դա իրականություն է»,- ասաց Համբարձումյանը: Մեր դիտարկմանը, որ ասուլիսում հնչած արտահայտությունների համար Քոչարյանն անգամ իրեն դատի է տվել, Համբարձումյանն ասաց, թե իրեն դատի չեն տվել:
Մեր դիտարկմանը, որ ըստ որոշ պնդումների՝ դուք հակասական ցուցմունքներ եք տվել, Սիլվա Համբարձումյանն ասաց, թե ինքը երբեք հակասական ցուցմունքներ չի տվել: Նա նաեւ ասաց, որ առաջիկայում ոչ մի նոր անուն չի նշելու, ինչ եղել է, արդեն հրապարակվել է: