Խորեոգրաֆիայի նախկին տնօրենը չի վերադարձրել կնիքը եւ չի ազատել այն տարածքը, որտեղ ապրում է իր շների հետ միասին. Ղարիբյան
Խորեոգրաֆիայի պետական թատրոնը ցանկացել է հյուրախաղերով լինել Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան դրամատիկական թատրոնում, սակայն Նազենի Ղարիբյանի զանգից հետո նրանց թույլ չեն տվել:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց մշակույթի նախարարի պարտականություններն իրականացնող Նազենի Ղարիբյանը՝ հայտնելով, որ նախկին տնօրեն Գայանե Կարապետյանը, բացի այն, որ հանձնաժողովին չի ներկայացել՝ հանձման-ընդունման արարողություն կատարելու, մի բան էլ փորձել է օրենքից դուրս մշակույթի նախարարության անվան տակ հյուրախաղեր ունենալ Գյումրու թատրոնում:
«Խորեոգրաֆիայի թատրոնի նախկին տնօրենի պաշտոնավարման ժամկետն ավարտվել է 2018 թվականի դեկտեմբերի 28-ից: Նախկին նախարար Լիլիթ Մակունցի կողմից ստորագրվել է Լիլիթ Փալանջյանին ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակելու հրամանը: Բայց տիկին Կարապետյանը չի վերադարձրել կնիքը եւ չի ազատել այն տարածքը, որտեղ նա ապրում է իր շների հետ միասին»,-ասաց Ղարիբյանը:
Նա նաեւ նշեց, որ Գայանե Կարապետյանն այլեւս տնօրեն չէ, ուստի չի կարող մշակույթի նախարարության անունից գնալ կամ որեւէ փաստաթուղթ ստորագրել, դա պետք է անի տնօրենի ԺՊ Լիլիթ Փալանջյանը: