Դատարանում այս պահին քննվում է Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատելու միջնորդությունը
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում դատավոր Մարինե Մելքոնյանի նախագահությամբ քննվում է ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատելու պաշտպանական կողմի միջնորդությունը: Նիստին Մանվել Գրիգորյանը չի մասնակցելու. նա մի քանի օր է՝ գտնվում է «Նաիրի» բժկական կենտրոնում:
Նշենք, որ այս դատավորը մի քանի անգամ մերժել է Գրիգորյանին գրավով ազատելու միջնորդությունը:
Մանվել Գրիգորյանը մի քանի ամիս կալանքի տակ գտնվելուց հետո 2018-ի դեկտեմբերի 21-ին 25 մլն դրամ գրավով ազատ էր արձակվել, սակայն հունվարի 22-ին Վերաքննիչ դատարանը վերացրել էր այս որոշումն ու որոշել նրան նորից կալանավորել: