Ալավերդու պղնձաձուլարանի աշխատակիցները կրկին փակեցին երկաթգիծը (լուսանկարներ)
Ալավերդու Մշակույթի տանը քիչ առաջ ավարտվեց Ալավերդու պղնձաձուլարանի աշխատակիցների հանդիպումը Լոռու մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանի հետ:
Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Ալավերդու քաղաքապետը, Ալավերդու պղնձաձուլական գործարանի տնօրեն Լուսինե Մեժլումյանը, Լոռու մարզի ոստիկանապետը:
Մարզպետը հանդիպման ընթացքում տեղեկացրեց, որ ինքը զրուցել է 2 փոխվարչապետերի հետ եւ նրա խոսքով՝ քննարկումները դեռեւս շարունակվում են եւ մեկ շաբաթվա ընթացքում նոր կկարողանա որեւէ նոր բան ասել:
Նրա խոսքերը, սակայն, չգոհացրեցին աշխատակիցներին, որոնք անմիջապես Մշակույթի տանից դուրս եկան եւ փակեցին երկաթգիծը: