Պավել Մանուկյանի եւ Վարուժան Ավետիսյանի նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքներից մեկով քրեական հետապնդումը դադարեցվեց
«Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամներից Պավել Մանուկյանի եւ Վարուժան Ավետիսյանի նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքներից մեկով քրեական հետապնդումը դադարեցվեց:
Նման որոշում քիչ առաջ հրապարակեց դատավոր Մեսրոպ Մակյանը:
Այսպիսով՝ Պավել Մանուկյանի եւ Վարուժան Ավետիսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցվեց միայն զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության հոդվածով:
Հիշեցնենք՝ Սասնա ծռերի 10 անդամների նկատմամբ համաներում կիրառելու դեմ նախորդ նիստում առարկել էր ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը: Այսօր նման առարկություն ներկայացրեց ՀՀ նախկին փոխոստիկանապետ Վարդան Եղիազարյանը: Դատավոր Մեսրոպ Մակյանը մինչ խորհրդակցական սենյակ հեռանալը հայտարարեց, որ դատարանը համապատասխան հանգամանքերի ի հայտ գալու դեպքում պետք է լուծի համաներում կիրառելու կամ չկիրառելու հարցը: Ուստի, դատարանը հեռացել էր խորհրդակցական սենյակ՝ այդ հարցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու:
Հիշեցնենք, որ համաներման մասին օրենքի նախագծով նախատեսվում է պատժից ազատել ՊՊԾ գնդի տարածքում հանցագործություն կատարած, նրանց հանցակցած, այդ նպատակով հանցափորձ արած կամ հանցագործության նախապատրաստության մասնակից, հարակից տարածքներում դրանց հետ առնչություն ունեցող հանցագործություն կատարած «Սասնա ծռեր» խմբի այն անդամներին, որոնք չեն մեղադրվում սպանություն կատարելու համար, եւ եթե համաներման դեմ չեն առարկում պատանդառված, ֆիզիկական վնաս կրած տուժողները եւ նրանց իրավահաջորդները: