Այսօր կան որոշ պաշտոնյաներ, որոնք օրը սկսում են հեղափոխությունն ու հեղափոխականներին հայհոյելով, Նիկոլ Փաշինյան
Այսօր՝ փետրվարի 13-ին, Ազգային ժողովում կառավարության ծրագրի քննարկման ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը վարչապետ Փաշինյանին հարցրեց՝ արդյոք ճի՞շտ է հասկացել, որ Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունները պետք է նախաձեռնեն պատգամավորները, այդ պատճառով էլ հարցը չի ներառվել կառավարության ծրագրում։
Ի պատասխան՝ Փաշինյանն ասաց, որ կառավարության նախորդ ծրագրի վրա ոչ ոք խաչ չի քաշել, եւ ինչ գրված էր, դա շարունակում է մնալ ծրագիրը։
Փաշինյանի խոսքով՝ Ընտրական օրենսգրքի գործերով հիմնականում զբաղվել է խորհրդարանը, եւ դա տրամաբանական է, որովհետեւ հիմնական քաղաքական ուժերն ԱԺ-ում են, այս հարցը հիմա էլ պետք է ԱԺ առաջնահերթությունների մեջ լինի, ոչ թե կառավարության:
«Նույնը վերաբերում է անցումային արդարադատությանը, որ չստացվի, թե կառավարությունը ձգտում է արտակարգ դատարաններ ստեղծել, նման մեկնաբանություն չլինի»,- նկատեց Փաշինյանը:
Վահագն Հովակիմյանը հարց հնչեցրեց նաեւ պետական կառավարման ապարատի՝ քաղաքացիների հետ ավելի հաճախ շփվող օղակների կադրերի չարաշահումների մասին, ինչին ի պատասխան վարչապետն ասաց․
«Ո՞րն է չարաշահման չափանիշը: Ավելի լավ է, որ հին նամռոտած դեմքով մա՞րդը նստած լինի, թե՞ ոչ ոք նստած չլինի: ՊԵԿ-ի 90 տոկոսը համալրվել է 15 տարվա ընթացքում, մենք մի ամսում կարողանալո՞ւ ենք համալրել: Էդ ընթացքում ո՞վ է եկամուտները հավաքելու»,-նշեց վարչապետը: Նա ասաց, որ այսօր կան որոշ պաշտոնյաներ, որոնք օրը սկսում են հեղափոխությունը եւ հեղափոխականներին հայհոյելով եւ տուն գնալուց առաջ էլ մի հատ հայհոյում են, նոր են տուն գնում․
«Մենք գիտենք էդ ամենի մասին, բայց ես նկատի ունեմ՝ պիտի ընդհանուր կարիքները հասկանանք, եւ դրանից ցնցումների մեջ ընկնելու անհրաժեշտություն չկա։ Թող բոլորն էդ խնդիրները բարձրացնեն, եւ մենք օրենսդրական աշխատանքով էլ պետք է էդ հարցերը լուծենք»,- ասաց վարչապետը։