Մակունցի եւ Գալստյանի հանդիպման ձայնագրությունը գտնվեց
ՀՀ մշակույթի նախարարությունից կինոռեժիսոր Հովհաննես Գալստյանին տեղեկացրել են, որ Լիլիթ Մակունցի հետ մեր հանդիպման ձայնագրությունը գտնվել է: Նախարարությունից հայտնել են, որ լրագրող Անուշ Ղազարյանը ձայնագրությունը նախարարությանն է փոխանցվել շաբաթ օրը, այդ պատճառով, երկուշաբթի առավոտյան նախարարությունում դեռ վստահ չեն եղել ձայնագրության առկայության մասին։
«Ձայնագրությունը, ինչպես նաև Լիլիթ Մակունցի կողմից հրավիրված միջգերատեսչական հանձնաժողովի եզրակացության արձանագրությունը առկա են և կփոխանցվեն մեզ: Շնորհակալ եմ Անուշ Ղազարյանին: Սպասում ենք փաստաթղթերին»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հովհաննես Գալստյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան Հովհաննես Գալստյանի փաստաբան Նունե Դանիելյանին մշակույթի նախարարությունից պաշտոնապես տեղեկացրել էին, որ հանդիպման ձայնագրությունը կորել է: