Երևանում և 8 մարզում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6-ժամյա պլանային անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 6-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00–16։00 Բագրատունյաց պող. 14, 22, 22Ա, 22/2, 22/3, 24Ա շենքերը, Գարեգին Նժդեհի փ. 12, 14 շենքերը, Մանթաշյան փ. 26 շենքը, թիվ 25 երաժշտական դպրոցը, Արտաշիսյան փ. 77, 79 շենքերը, Եղբայրության փ. 22 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30–16։30 Սարի թաղ 17-24 փողոցները մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մյասնիկյան պողոտան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00–17։00 Դավիթաշեն 1-ին թաղ. 20, 21, 22, 23 շենքերը, Վշտունի, Խաչատրյան փողոցները, Վշտունի փողոցը, Վշտունի 4-րդ և 5-րդ նրբանցքները, Հակոբյանց փողոցը, ՐաՖՖու փ. 17, 19, 21, 23, 25, 27 շենքերը, Միքայելյան փ. 70, 82 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00–14։00 Այնթափ և Խարբերդ գյուղերը մասնակի,
10։00–16։00 Արարատ քաղաքի Շահումյան, Կոլխոզնիկների փողոցները մասնակի, Վեդի քաղաքի Գայի փ. 7, 9, 42, 44 շենքերը,
10։30–16։00 Նորաշեն գյուղը մասնակի,
11։00–15։00 Դիմիտրով, Մասիս, Բաղրամյան, Բուրաստան, Ազատավան, Բերքանուշ, Դալար, Մրգավան գյուղերը մասնակի,
10։00–16։00 Վայք քաղաքի Ազատության փողոցը մասնակի, Արին գյուղը մասնակի,
11։00–15։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Իսակովի, Ավագյան, Խանջյան, Լևոնյան փողոցները մասնակի,
10:00-16:00 Աբովյան քաղաքի «Էլար» թաղամասը մասնակի, Կամարիս և Առինջ գյուղերը մասնակի,
11։00-12։00 Աբովյան քաղաքի զինկոմիսարիատը, գործկոմի շենքը, Վարչական դատարանի շենքը, «Հայէկոնոմբանկ», «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ընկերությունները, «Ֆինկա» վարկային կազմակերպությունը, «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների սպասարկման գրասենյակները, Հանրապետության փ․ 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 20, 26, 28 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Պիոներական փ․ 1, 3 շենքերը, Գառնու փ․1, 2, 3, 4, 6, 8, 12 շենքերը, Տարտու փ․ 2 շենքը, Ինտերնացիոնալ փ․ 7, 9, 10 շենքերը, Բարեկամության փ․ 2, 4, 6, 7, 8 շենքերը, Կոտայք փողոցը մասնակի, Կոտայք 1-8 թաղամասերը, Վոլկովի փակուղին, Երիտասարդական փ․ 1/1, 1/2, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 շենքերը, Գեղարդի փ․ 1-4 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-12։00 Սևան քաղաքի «Ֆիզինստիտուտ», «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» հանգստյան տները, «Արևիկ» առողջարանը,
15։30-16։30 Սևան քաղաքի Ցամաքաբերդ թաղամասը, Գոմաձոր թաղամասի «Սևան» ՀԷԿ-ին հարակից սեփական տները, «Սևան ՆԵ» հյուրանոցը, «Գևորգյան Քոլեթ», «Տապան» ռեստորանները, «Բուսաբույժ Նանա», «Ալեքս Գրիգ» ընկերությունները, ԲԷՑ-ի «Արևելյան» մասնաճյուղի շենքը,
10:00-14:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Վարդաղբյուր գյուղը,
11:30-16:00 Դիլիջան քաղաքի Կաղնի Խաչ թաղամասը, Մյասնիկյան, Օրջոնիկիձե, Սայաթ-Նովա, Շահումյան փողոցները և Թբիլիսյան խճուղին մասնակի,