Կառավարության հերթական նիստը վարում է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը
Այսօր կառավարության հերթական նիստը վարում է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, ով մինչ օրակարգին անցնելը նախ շնորհավորեց նշանակված, վերանշանակված նախարարներին եւ մաղթեց բեղուն աշխատանք ի շահ ՀՀ-ի:
Նա անդրադարձավ նոր նախաձեռնությանը դրոշմապիտակների վերաբերյալ եւ Պետական եկամուտների նախագահ Դավիթ Անանյանը ներկայացրեց, որ դրոշմապիտակների հեշտ պոկվող ցելոֆոնե հատվածը կարող է պատահարների առիթ տալ եւ երեխաները կուլ են տալիս այն, ինչը վտանգ է շնչուղիների համար:
«Այդ թեման վարչապետի հետ ենք քննակել եւ որոշում ենք կայացրել տեխնիկական պայմանները փոխել, ըստ որի՝ հիսուն միկրոն հաստությունից իջեցվել է եռեսունվեց միկրոն եւ սոսնձի վերաբերյալ տեխնկական պահանջն ենք փոխել, որ ավելի ամուր լինի»,-ասաց նա:
Դավիթ Անանյանը նշեց, որ արդեն մրցույթ են հայտարարել, հայտնի է արտադրության մատակարարի անունը եւ նրա հետ քննարկմանը կլսեն այլընտրանքային առաջարկներ եւ կընտրվի ամենաօպտիմալ տարբերակը: Տիգրան Ավինյանը ողջունեց նախաձեռնությունը: