Փաշինյանը կայցելի Մոսկվա. Պուտինի հետ հանդիպման մասին տեղեկություն չկա
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 25-ին կայցելի Մոսկվա: Նախատեսվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը Մոսկվայում՝ Եվրասիական տնտեսական միությունում 2019-ի նախագահությունը Ռուսաստանից Հայաստանին անցնելու կապակցությամբ:
Ինչ վերաբերում է ՌԴ նախագահի հետ հանդիպմանը, ապա ՌԻԱ Նովոստին հայտնում է, որ ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն ասել է, որ Վլադիմիր Պուտինի գրաֆիկում նման հանդիպում դեռ չկա:
«Որքանով ես գիտեմ, հանդիպում նախատեսված չէ: Դուք գիտեք, որ նրանք հաճախ են հեռախոսազրույց ունենում և հանդիպում: Ուրբաթ օրը բավականաչափ ծանրաբեռնված է, այդ պատճառով չգիտեմ` կլինե՞ն, արդյոք, փոփոխություններ: Դեռ նման շփումներ չեն համաձայնեցվել»,- ասել է նա:
Նշենք, որ ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ եւս Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման մասին որեւէ բան նշված չէր: