ԱԺ պատգամավորի մեքենան վնասել են քաղաքական նպատակներո՞վ. որեւէ թանկարժեք իր չեն տարել
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինա Պողոսյանի մեքենային հասցված վնասը, մասնագետների գնահատմամբ, կազմում է մինչեւ 150 հազար դրամ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց պատգամավորը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 21-ին՝ ժամը 19:30-ի սահմաններում Հյուսիսային պողոտայում՝ Տերյան 25 հասցեի բակում, անհայտ անձը կամ անձինք կոտրել են Mini cooper մակնիշի ավտոմեքենայի ապակին եւ վնասել ավտոմեքենան:
Քրիստինա Պողոսյանը մեր զրույցում նշեց, որ ոստիկաններն իրեն տեղեկացրել են՝ դեպքը չէր կարող լինել գողություն, քանի որ ավտոմեքենայից որեւէ թանկարժեք իր չեն տարել: ՀԺ-ի հարցին՝ դեպքը զուտ քաղաքական նպատակնե՞ր ուներ, Պողոսյանն ասաց.
«Ես ոչ ոքի չեմ կասկածում, ոչ ոք իմ հանդեպ թշնամանք չունի, որ ասեմ արտահայտված լինի: Ոստիկանները փաստեցին, որ գողություն չէ, ապակիները կոտրած են, բայց նոթբուքը վերցված չէր: Եթե դեպքը խուլիգանություն է, ապա օրենքի ամբողջ խստությամբ կպատժվի, եթե քաղաքական էր՝ ժպտում եմ»: