Իշխանությունն արդեն լուծել է իր առջեւ դրված թիվ մեկ մարտահրավերը. ԱԺ նախագահը՝ Միքայել Մինասյանին
Բոլոր հոռետեսական գնահատականները իշխանության արդեն իսկ անցած ճանապարհի եւ նոր սկսվող փուլի վերաբերյալ չեմ կիսում: Այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը՝ անդրադառնալով նախկին դեսպան, Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանի հայտարարությանը, որ ժողովրդի պահանջը լավ ապրելն է, ու եթե այս իշխանությունը եւս չկարողանա բավարարել հանրության լավ ապրելու պահանջմունքը, դարձյալ հանրային հուզումներ կլինեն:
ԱԺ նախագահն ընդգծեց, որ չի ցանկանում մեկնաբանել նման հայտարարությունը.
«Ոչ թե այդ հայտարարությունն եմ մեկնաբանում, այլ ուզում եմ նման տիպի բոլոր պնդումների վերաբերյալ ասել, որ տարիներ շարունակ ՀՀ-ում եղել է արդարադատության, իրավունքի եւ ազատությունների խնդիր: Այս խնդիրներն էին, որ հասունացրին ու հնարավոր դարձրին հեղափոխությունը: Իշխանությունն արդեն լուծել է իր առջեւ դրված թիվ մեկ մարտահրավերը՝ ազատ եւ արդար, արժանապատիվ Հայաստանն այլեւս իրականություն է:
Բարեփոխումների 2-րդ փուլ կա, որը տնտեսությանը պիտի վերաբերի եւ սոցիալական ոլորտին, որում իշխանությունը լուրջ փոփոխություններ պիտի անի: Եկեք չմոռանանք, որ ընդամենը մեկ ամիս առաջ է, որ այս իշխանությունն իշխանություն է: Բոլոր հոռետեսական գնահատականները իշխանության արդեն իսկ անցած ճանապարհի եւ նոր սկսվող փուլի վերաբերյալ չեմ կիսում», - ասաց նա: