Դատարանն այս պահին քննում է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցով միջնորդությունները. Քոչարյանը նիստին չի մասնակցում
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում (կենտոնի նստավայր) դատավոր Արթուր Մկրտչյանի նախագահությամբ քիչ առաջ մեկնարկեց Ռոբերտ Քոչարյանին կրկին կալանավորելու եւ նրան գրավով ազատելու միջնորդությունների քննությունը:
Մեր հարցին ի պատասխան Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ Օրբելյանն ասաց, որ Քոչարյանը նիստին չի մասնակցում։ Նա ասաց, որ դատավոր Արթուր Մկրտչյանին ինքնաբացարկի միջնորդություն են ներկայացնելու, սակայն հիմքերի մասին կխոսի ավելի ուշ։
Տարեվերջին Քոչարյանին գրավով ազատելու միջնորդություն ներկայացրել էր պաշտպանական կողմը:
Այս միջնորդությունների քննությունը մակարագրվել է դատավոր Դավիթ Գրիգորյանին, սակայն վերջինս ինքնաբացարկ էր հայտենլ այն հիմքով, որ ինքը հերթապահ չի եղել, սակայն գործն իրեն է մակագրվել: