Դատարանում այս պահին քննվում է Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի հարցով ներկայացված բողոքը
Վերաքննիչ քրեական դատարանում այս պահին մեկնարկել է Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոց կալանավորումը գրավով փոխարինելու դատարանի որոշման դեմ ներկայացված դատախազության բողոքի քննությունը:
Նրա պաշտպաններից Լեւոն Բաղդասարյանն ասաց, որ տեղեկություն չունեն՝ Մանվել Գրիգորյանը մասնակցելու է նիստին, թե՝ ոչ։
Տեղեկացանք, որ բողոքը քննում է դատավոր Արսեն Նիկողոսյանը։
Բողոքի քննությանը զուգահեռ դատարանի բակում Մանվել Գրիգորյանի ազատ արձակման դեմ բողոքող քաղաքացիներն ակցիա են իրականացնում: Մանվել Գրիգորյանը 25 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ էր արձակվել 2018 թվականի դեկտեմբերի 21-ին:
Հիշեցնենք, որ Մանվել Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ պահելու համար, ինչպես նաև քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակելու համար: