Շիրակի փոխմարզպետ Սոֆիա Հովսեփյանը կգնա ԱԺ
Շիրակի մարզպետ Կարեն Սարուխանյանի տեղակալ Սոֆիա Հովսեփյանը չի շարունակի իր աշխատանքն այդ պաշտոնում եւ կգնա ԱԺ: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասել է հենց Սոֆիա Հովսեփյանը:
«Ես չեմ մնում որպես փոխմարզպետ, քանի որ ընտրվել եմ պատգամավոր: Ինձ գործադիրում այլ պաշտոն չի առաջարկվել: Եվ, հետո ինձ իր քվեն է վստահել 5981 ընտրող: Ինչու՞ պիտի չգնամ, կամ չցանկանամ պատգամավոր լինել»,-ասաց Սոֆիա Հովսեփյանը:
Դուք «Իմ քայլը» դաշինքով առաջադրված վարկանիշային թեկնածու եք, արդյո՞ք սպասում եք ՔՊ կուսակցության քաղաքական որոշմանը ՀԺ-ի հարցին, Սոֆիա Հովսեփյանը պատասխանեց. «Ես կուսակցական չեմ: Ճիշտ է, ընտրական ցուցակները հրապարակվեցին ՔՊ-ով, բայց ես կուսակցության անդամ չեմ: Դիմում գրել էի, բայց այդպես էլ չգիտեմ, դրական պատասխան եղել է, թե՝ ոչ»: Այսինքն, կուսակցության անդամատոմս էլ դեռ չունեք, հարցին Սոֆիա Հովսեփյանը պատասխանեց՝ ոչ:
Նշենք, որ Շիրակի մարզպետի տեղակալը ՔՊ-ին անդամակցելու դիմումը ներկայացրել էր ընթացիկ տարվա նոյեմբերին: