Վահե Էնֆիաջյանը վերահաշվարկ է պահանջել. ձայներն ավելացել են 6-ով
ԲՀԿ պատգամավորի թեկնածու Վահե Էնֆիաջյանը դժգոհ է մնացել ընտրությունների արդյունքներից ու պահանջել է վերահաշվարկ, այս մասին նա իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է․
«Իրականում ձայներս ավել են… Մի շարք տեղամասերում պահանջել եմ վերահաշվարկ իրականացնել, և արդեն 9/12 տեղամասում քվեատուփը բացելուց և վերահաշվարկի արդյունքում ստացածս ձայները 6-ով ավելացել են։ Օրենքով սահմանված կարգով գործընթացը զարգանում է։ Շարունակելի»:
Հիշեցնենք, որ թիվ 4 ընտրատարածքում, որն ընդգրկում է Էրեբունի, Կենտրոն, Նորք-Մարաշ և Նուբարաշեն վարչական շրջանները, ԲՀԿ ռեյտինգային կարգով առաջադրված Վահե Էնֆիաջյանը բարձր ցուցանիշ է արձանագրել՝ ստանալով 1195 քվե և զբաղեցրել 1-ին հորիզոնականը։