Ոչ մեկը չի կարող մեղադրել մեզ գողության, թալանի եւ արյան մեջ․ Արթուր Բաղդասարյան
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունն այսօր ամփոփեց քարոզարշավի վերջին օրը: ՕԵԿ ցուցակը գլխավորող Արթուր Բաղդասարյանը, նշեց, որ իրենք ներկայացրել են մրցունակ ծրագիր:
«ՕԵԿ-ը Հայաստանում հետք թողած քաղաքական կուսակցություն է, 250 օրենքի հեղինակ է, եւ Հայաստանում չկա մեկ այլ կուսակցություն, որ այդքան օրենք է հեղինակել, որոնք լուսավոր ու դրական հետեւանքներ են բերել քաղաքացիների կյանքում»,- ասաց Բաղդասարյանը:
ՕԵԿ առաջնորդը նշեց, որ Հայաստանում այլեւս ավարտվել է Սերժ Սարգսյանի, Ռոբերտ Քոչարյանի քաղաքական գործունեությունը եւ բացառեց  քաղաքական համագործակցությունը նրանց հետ:
«Ես համոզված եմ, որ նախորդ քաղաքական ռեժիմը Հայաստանում քաղաքական ռեւանշիզմի հասնելու հնարավորություն չունի: Մենք մշտապես ազգի խնդիրների համար ենք պայքարել եւ դրա համար ոչ մեկը չի կարող մեղադրել մեզ գողության, թալանի եւ արյան մեջ: Մենք գնում ենք ընտրությունների մի նոր տեսլականով եւ պնդում ենք՝ միջազգային հետաքննչական մեխանիզմով պետք է հայտնաբերել բոլոր ապօրինի թալանված գումարները, հետ վերադարձնել եւ զարգացնել մեր երկիրը»,- ասաց Բաղդասարյանը։