«Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածուի քարոզարշավը փորձել են խոչընդոտել
Արմավիրի մարզից ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրված «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու Արուսյակ Մանավազյանի քարոզարշավը այսօր Մրգաստան համայնքում խոչընդոտել են: Այս մասին մեր զրույցում ասաց թեկնածուն:
Մանավազյանի խոսքով՝ համայնքի մշակույթի քանդված տան մոտ կանգնած մի մարդ, դեռ նրան չմոտեցած, ասել է. «էդ չես էլ բարեւո՞ւմ», հետո արհեստական խոչընդոտ է ստեղծել Մանավազյանի եւ իր թիմի համար եւ փորձել է բախում հրահրել: Մանավազյանը նշեց, որ այդ անձը գյուղապետի տեղակալն է եղել:
Մանավազյանն ասաց՝ քանի որ ապացույցներ` տեսանյութ չունեն, հավանաբար ոստիկանություն չեն դիմի: ՀԺ-ին հաջողվեց կապ հաստատել նաեւ վերոնշյալ համայնքապետի տեղակալի հետ:
Նա ներկայացավ Գեւորգ անունով եւ նշեց, որ այս պահին համայնքապետի տեղակալ չէ:
«Ես ի՞նչ բախման պիտի տանեմ, ցավդ տանեմ, երկրորդ կարգի հաշմանդամ տղա եմ, հազիվ ոտքի վրա կանգնած եմ: Հարցրել եմ, որ եթե բարով-խերով ընտրվեք պատգամավոր, ո՞նց կտենաք մեր կուլտուրայի առաջին քայլերը, ի՞նչ նպատակներ կամ ի՞նչ լուծումներ կան: Այդքան բանն է եղել, թողել գնացել են»,- այս մասին մեր զրույցում նշեց Գեւորգը:
Հարցին, թե վիրավորանք, վատ տրամադրվածություն չի՞ եղել, նա պատասխանեց. «Ես «Իմ քայլը» դաշինքի համար հոգի եմ տվել: 3 ամիս ոտքով գնացել եմ, պետք լինի 1 տարի էլ իրենց համար ոտքով կպայքարեմ, որ մեր երկիրը ազատագրման գնա: Ես ինչի՞ համար պիտի բախման գնամ իրենց հետ»:
Դիտարկմանը, թե միգուցե իր թեկնածուն ունի, դրա համար է բախման գնացել, Գեւորգը պատասխանեց. «Իմ թեկնածուն Նիկոլ Փաշինյանն է: Նիկոլ Փաշինյանի գաղափարակից՝ ում վերջին օրը հարմար գտնեմ, լավ մարդ լինի, գաղափարապես զարգացած լինի, ես նրան էլ իմ ձայնը կտամ: Այս անձնավորություններին էլ իմ կյանքում առաջին անգամ եմ տեսել»: