Շերեմետեվո օդանավակայանի թռիչքուղում ինքնաթիռը ոչ թե կենդանու, այլ մարդու է հարվածել՝ ՀՀ քաղաքացու
Մի քանի օր առաջ Մոսկվայի Շերեմետեվո օդանավակայանում Մոսկվայից Աթենք թռչող օդանավի անձնակազմը հայտնել էր, որ թռիչքուղով շարժման ժամանակ ինքնաթիռն, ամենայն հավանականությամբ, բախվել է ինչ-որ կենդանու: Որոշվել էր չընդհատել թռիչքը, քանի որ ինքնաթիռի ազդանշանային համակարգերը որևէ խափանում չէին արձանագրել:
Ինքնաթիռի օդ բարձրանալուց հետո թռիչքուղի էին ուղարկվել օդանավակայանի անվտանգության աշխատակիցները, որոնք հայտնաբերել էին տղամարդու դի:
Interfax գործակալության փոխանցմամբ, հետաքննություն է իրականացվում՝ պարզելու, թե ինչպես է տղամարդը հայտնվել թռիչքուղու վրա, որտեղ միայն օդանավակայանի աշխատակիցներն են լինում ու այլ քաղաքացիների մուտքը գրեթե անհնար է:
Այժմ արդեն, գործակալության փոխանցմամբ, հայտնի է դարձել, որ Մոսկվայի Շերեմետեւո օդանավակայանի թռիչքուղու վրա մահացած տղամարդը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի է:
Պարզվում է՝ տղամարդը հայրենիք էր արտաքսվել Իսպանիայից, պետք է տեղափոխվեր Մոսկվա, այնուհետ՝ Հայաստան: Մադրիդից Մոսկվա չվերթի ժամանակ նա իրեն վատ է պահել, ինքնաթիռի անձնակազմը վայրէջքից հետո ստիպված է եղել կանչել իրավապահ մարմիններին: