Լարսի անցակետն աշխատում է արագացված ռեժիմով
Լարսի անցակետում ռուսական հատվածում հերթագոյացությունը կազմում է 2-2,5 կմ, անցակետն աշխատում է արագացված ռեժիմով: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում տեղեկացրեց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Վրացական հատվածից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ կցորդիչներով եւ կիսակցորդիչներով մեքենաների անցումը Գուդաուրի-Կոբի հատվածում արգելվում է, ինչը պայմանավորված է եղանակային վատ պայմաններով:
«Դրանով պայմանավորված կարող են որոշակի սահմանափակումներ լինել նաեւ Հայաստան-Վրաստան անցակետում, որտեղ բեռնատարների մուտքը որոշակիորեն սահմանափակվում է: Մնացած մեքենաների համար որեւէ սահմանափակումներ չկան»,- հայտնել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակը: