Սերժ Սարգսյանը, մենակ մնալով քվեախցում, քվեարկե՞լ է ԵԼՔ դաշինքի օգտին. Հրաչ Հակոբյանը՝ Վիգեն Սարգսյանին
Սերժ Սարգսյանը, մենակ մնալով քվեախցում, քվեարկե՞լ է ԵԼՔ դաշինքի օգտին: Այս մասին, այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց նույն խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ անդրադառնալով նախօրեին ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ Վիգեն Սարգսյանի հայտարարությանը, թե Նիկոլ Փաշինյանը, քվեախցիկում մենակ մնալով, եթե անկեղծ է նոր Հայաստան կառուցելու իր մղումներում, պետք է ընտրի ՀՀԿ-ին, քանի որ նա է միակ ընդդիմությունը:
«Ինձ հետաքրքիր է՝ եղե՞լ է մի լրագրող, որ հարցրել է պարոն Սարգսյանին, թե արդյո՞ք նա կամ նրա քաղաքական հայր Սերժ Սարգսյանը 2017 թվականի ԱԺ ընտրությունների ժամանակ, մենակ գտնվելով քվեախցում, քվեարկել են ԵԼՔ դաշինքի օգտին»,- ասաց Հակոբյանը:
Ի դեպ, ՀԺ-ն ասուլիսի ժամանակ Վիգեն Սարգսյանից հետաքրքրվել է, թե իրենք նախկինում, երբ իշխանություն էին, քվեարկո՞ւմ էին ընդդիմության օգտին՝ նույն տրամաբանությամբ: Վիգեն Սարգսյանը պատասխանել էր, որ իրենք Փաշինյանի նման բարձր վարկանիշ չեն ունեցել, այդ իսկ պատճառով քվեարկել են իրենց օգտին:
Ինչ վերաբերում է Վիգեն Սարգսյանի պնդմանը, թե առանց ՀՀԿ-ի նոր ԱԺ-ում չի լինելու բազմաբեւեռություն, քանի որ միակ ընդդիմությունը ՀՀԿ-ն է, Հրաչյա Հակոբյանն արձագանքեց. «Ոչ ՀՀԿ-ն է որոշելու, ոչ էլ ՔՊ-ն է որոշելու, թե ով է ընդդիմություն: Դա կորոշի ժողովուրդը: Եթե ժողովուրդը որոշի, որ ՀՀԿ-ն է ընդդիմություն լինելու, ապա նա կլինի ընդդիմություն: Եթե ժողովուրդը որոշի, որ ասենք ՀՅԴ-ն է լինելու ընդդիմություն, ապա ՀՅԴ-ն կլինի ընդդիմություն: Այս 6 ամիսներին լրիվ այլ իրավիճակ է եղել, իսկ նոր խորհրդարանում այլ իրավիճակ կլինի: Թող որեւէ մեկը չասի, թե միակ ընդդիմությունն իրենք կարող են լինել:
«Լուսավոր Հայաստանն» էլ կարող է լինել ընդդիմություն, «Մենք» դաշինքն էլ կարող է լինել ընդդիմություն: Համագործակցության տարիներին բոլորդ էլ գիտեք, որքան տարաձայնություններ են ունեցել այդ 3 ուժերը ԵԼՔ դաշինքում»: