Արդեն մեկ շաբաթ է՝ բժիշկները պայքարում են բալետի 23-ամյա արտիստի կյանքի համար
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստ, 23-ամյա Վահագն Մարգարյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր:
Արդեն մեկ շաբաթ է՝ երիտասարդն անգիտակից վիճակում գտնվում է «Արմենիա» ԲԿ-ում: Միացված է արհեստական շնչառության ապարատին:
Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետային թատերախմբի տնօրեն Արմեն Գրիգորյանը, որն ամեն պահի հետաքրքրվում է երիտասարդի առողջական վիճակով եւ այցելում նրան հիվանդանոց, ՀԺ-ի հետ զրույցում նշեց, որ վիճակը նույնն է: Արմեն Գրիգորյանը ցավով հայտնեց, որ Վահագնը ուշքի չի գալիս եւ ոչ մի դրական փոփոխություն չի նկատվում: «Հիմա ամենակարեւորը գլուխն է, արյան զեղում ունի»,- ասաց նա: Նշեց, որ Վահագնը գլխի հատվածում երեքից ավելի կոտրվածքներ է ստացել:
Հիշեցնենք, որ Վահագն Մարգարյանը վթարի էր ենթարկվել նոյեմբերի 6-ին, Երեւան-Աշտարակ ավտոճանապարհին։ Նրա հետ նույն մեքենայի մեջ են եղել եղբայրը, եղբոր կինն ու նրանց 2 տարեկան երեխան: Վահագնի եղբայրը նորմալ վիճակում հիվանդանոցից դուրս է գրվել, փոքրիկի կյանքին վտանգ չի սպառնում, իսկ եղբոր կինը փայծաղի վիրահատություն է տարել, վիճակը նորմալ է: