Փաշինյանին օդի պես պետք է ուժեղ ընդդիմություն խորհրդարանում. Վիգեն Սարգսյան
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը կրկին գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում՝ կրկին անդրադառնալով առաջիկա ընտրությունների թեմային: Հիշեցնենք, որ մի քանի օր առաջ նա հայտնել էր, որ ՀՀԿ-ն անպայման պետք է մասնակցի ընտրություններին, քանի որ չի կարող իր ամբողջ ներուժը հավաքել ու պարզապես անհետանալ: Այսօր արդեն, նախկին նախարարը անդրադարձել է խորհրդարանում ուժեղ ընդդիմություն ունենալու անհրաժեշտությանը՝ գրելով.
«Փաշինյանին օդի պես պետք է ուժեղ ընդդիմություն խորհրդարանում, առաջին հերթին` Ղարաբաղի հարցում իր վրա անխուսափելի դարձող միջազգային ճնշմանը դիմակայելու համար:
Խորհրդարանական դիվանագիտությունը նաև արտաքին քաղաքականության հզոր գործիք է: Իսկ անվտանգության և պաշտպանության հարցերում պարզապես անհրաժեշտ է որոնել վերկուսակցական, կոնսենսուսային որոշումներ և լուծումներ: Դա հնարավոր է միայն կառուցողական և փորձառու թիմի հետ բանավեճի և փոխգործակցության միջոցով»:
Հատկանշական է, որ պաշտոնյա աշխատելու ժամանակահատվածում ՎԻգեն Սարգսյանն այն գործիչներից էր, որը գրեթե չէր թարմացնում իր ֆեյսբուքյան էջը, իսկ հիմա ակտիվ օգտատերերից է դարձել, ամեն օր նոր գրառումներ է կատարում, լուսանկարներ ավելացնում՝ հետ չմնալով ՀՀԿ-ական մեկ այլ կարկառուն ներկայացուցչից՝ Արմեն Աշոտյանից, որն ինչպես հայտնի է, համացանցային ակտիվ օգտատերերից է:
Իսկ երեկ ֆեյսբուքում գրանցվելու մասին հայտարարեց Էդուարդ Շարմազանովը, նա տեսանկարահանել էր իր առաջին տեսաուղերձը, որտեղ նշում էր, որ սիրում է բոլորին իրական սիրով: