Վանաձորում շարունակվում են աուտիզմ ունեցող 12-ամյա Արթուրի որոնումները. փնտրել են ողջ գիշեր
Արդեն 2 գիշեր է դրսում է անցկացնում վանաձորցի 12-ամյա Արթուր Մարտիրոսյանը: Նրան ոստիկանության աշխատակիցները, կինոլոգիական ծառայությունն ու քաղաքացիների տասնյակ խմբերը որոնել են ողջ գիշեր:
Քաղաքի տարբեր հատվածների տեսախցիկների տեսագրությունների ուսումնասիրությամբ պարզվել էր, որ տղան անցնելիս է եղել քաղաքի կենտրոնական հատվածով, շարժվել դեպի Վանաձորի հին եկեղեցու տարածք: Հիշյալ տարածքում որոնողական աշխատանքներն անցել են ապարդյուն:
Հիշեցնենք, որ հարազատների տեղեկացմամբ, նոյեմբերի 6-ին, ժամը 19:00-ին Վանաձոր քաղաքի Մարգարյան 1 հասցեից դուրս է եկել եւ այլեւս չի վերադարձել 12-ամյա Արթուր Գառնիկի Մարտիրոսյանը:
Երեխան ունի աուտիզմ, չի խոսում:
12-ամյա Արթուրը կորել է մարզկենտրոնի քիմգործարանի տարածքում, հագին եղել է ջինսե տաբատ, կարմիր ժիլետ ու տնային հողաթափեր:
Փրկարարներն ու ոստիկանները երեկ առավոտից ու ողջ օրվա ընթացքում որոնողական աշխատանքներ իրականացրել են երեխայի տանը հարակից սարերում, ինչպես նաեւ Քիմգործարանի ամբողջ տարածքում:
Հայտնի է, որ երեխան վախենում է ջրից, չի արձագանքում, երբ իր անունն են տալիս, սիրում է լինել խանութներով շրջապատված վայրերում ու քաղաքի կենտրոնում: Նախորդ տարի եւս երեխան փախել է տանից, նրան այն ժամանակ հայտնաբերել էին Վանաձորի շուկայում: