Վիգեն Սարգսյանի մոտ ի՞նչ թերություն եք տեսնում, դրական կերպար է. Արա Բաբլոյան
Չեմ մասնակցելու ընտրություններին, որպեսզի երիտասարդներն առաջադրվեն: ԱԺ-ում «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, երբ հետաքրքրվեցինք՝ արդյո՞ք մասնակցելու է խորհրդարանական ընտրություններին:
«Գնում եմ առողջապահության ոլորտ: Չառաջադրվելու այլ պատճառ չկա, ես 71 տարեկան եմ, բավական է՝ ինչքան գործունեություն ծավավել եմ քաղաքականության մեջ: Կարծում եմ, որ հիմա պետք է երիտասարդ եւ փորձառու մարդիկ մասնակցեն»:
ՀԺ-ին հարցին՝ եթե ռեյտինգային ընտրակարգով մասնակցեր, փոփոխությունների համատեքստում քանի՞ քվե կստանար, Բաբլոյանն ասաց. «Ես չեմ կարող գնահատել, դուք պետք է ասեք»:
Արա Բաբլոյանը նշեց, որ իր որդին էլ չի առաջադրվելու: Անդրադառնալով Վիգեն Սարգսյանի վերջին հայտարարությանը, որ ՀՀԿ-ն պետք է անպայման մասնակցի խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին, խորհրդարանի նախագահն ասաց. «Ես գիտեմ, որ ՀՀԿ-ն պետք է մասնակցի: Չեմ կարող ՀՀԿ-ի շանսերը գնահատել, բայց գտնում եմ, որ ՀՀԿ-ն ունի լուրջ մարդկային եւ մասնագիտական պոտենցիալ եւ կարծում եմ, որ այդ պոտենցիալը պետք է օգտագործել»:
Արա Բաբլոյանը ՀՀԿ-ի վերափոխվելն անհնար չի համարում: «Եթե վերցնենք ձեր նշած Վիգեն Սարգսյանին՝ ի՞նչ թերություն ենք տեսնում այդ անձի կողմից: Մենք տեսնում ենք, որ այդ մարդը դրական կերպար ունի, կրթված է, բանիմաց: ՀՀԿ-ն որոշել է բարեփոխումներ իրականացնել կուսակցության ներսում, որպեսզի կարողանա ճիշտ մոտեցումներ դրսեւորել»,- ասաց նա:
Հարցին՝ ՀՀԿ-ին ընդդիմություն համարո՞ւմ է, Բաբլոյանը պատասխանեց. «Ընդդիմություն կդառնա այն ժամանակ, երբ ինքը կլինի փոքրամասնություն: Երբ տեղի ունենան ընտրությունները, կորոշվի՝ ով է ընդդիմություն, ով իշխանություն»,- ասաց նա: