ՀՔԾ պետը՝ առաջիկայում ձերբակալվող պատգամավորի մասին
Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը որեւէ տեղեկություն չի հաղորդում, թե որ պատգամավորին նկատի ուներ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Կառավարության նիստից հետո լրագրողները Սասուն Խաչատրյանից հետաքրքրվեցին, թե որ պատգամավորն է, որի վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, թե առաջիկայում կալանավորվելու է 3-րդ Հանրապետության խոշորագույն կաշառքի գործի շրջանակում։
«Չեմ մեկնաբանում»,- կարճ արձագանքեց Հատուկ քննչական ծառայության պետը։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 24-ին խորհրդարանում իր ելույթի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, որ սպասում են մի պաշտոնական փաստաթղթի, որից հետո կկալանավորվի մի պատգամավոր։
Դիտարկմանը՝ հնարավո՞ր է, որ, հաշվի առնելով Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը՝ ՀՔԾ-ն խափանման միջոցը փոխելու միջնորդությամբ հանդես գա, Սասուն Խաչատրյանն արձագանքեց. «Նման մտադրություն այս պահին դեռեւս չկա, քանի որ չեն վերացել կալանքի տակ պահելու հիմքերը»։
Ինչ վերաբերում է Մարտի 1-ի գործով Մանվել Գրիգորյանի հնարավոր հարցաքննությանը, ՀՔԾ պետը նշեց, որ «հարցաքննվելու են բոլորն, ովքեր կարող են կապ ունենալ»։