Թանդիլյանը հանդիպեց պոլիէթիլենային տոպրակի մեջ թողած փոքրիկների մորը. վերջինս ցանկանում է նրանց հետ վերադարձնել
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի ժպ Մանե Թանդիլյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Գյումրու երեխաների տանը գտնվող երկվորյակների մոր հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության պաշտոնական էջից: Արարատի մարզի 18-ամյա բնակչուհին՝ գիտակցելով, որ սխալ է գործել, ցանկանում է հետ վերադարձնել իր փոքրիկներին:
Հանդիպման ընթացքում Մանե Թանդիլյանի եւ մոր միջեւ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ երկամսյա ժամկետում նա կանի իրենից կախված առավելագույնն՝ իր սոցիալական կարգավիճակը բարելավելու եւ երեխաներին իր հոգածության տակ վերադարձնելու նպատակով:
Նշենք, որ այս պահին փոքրիկ երկվորյակների որդեգրման գործընթացը երկամսյա ժամկետով կանգնեցված է։ Նաեւ մշակվել է ճանապարհային քարտեզ՝ մորն անհրաժեշտ եւ համապարփակ սոցիալական աջակցություն տրամադրելու համար: Հիշեցնենք, որ նորածիններին գտել էին Գյումրու Ֆրիտյոֆ Նանսենի անվան երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության թիվ 2 գիշերօթիկ հաստատության բակում՝ պոլիէթիլենային տոպրակի մեջ: