Հովիկ Աբրահամյանի եղբայր Ջոնիկը 5 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել
Մեր տեղեկություններով, ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը՝ Ջոնիկ անունով հայտնի Հենրիկ Աբրահամյանը, երեկ 5 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել:
Նման միջնորդություն ներկայացրել էր Հենրիկ Աբրահամյանի պաշտպանը, որն էլ դատարանը բավարարել է:
Նշենք, որ Հենրիկ Աբրահամյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք ձեռք բերելու, կրելու կամ փոխադրելու մեջ:
Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել էր, որ Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքին առնչվող տարածքում վերջերս հայտնաբերված զենք-զինամթերքի մասով փորձաքննությունն ավարտվել է եւ հայտնի դարձել, որ Մարտի 1-ի դեպքերի հետ համընկնումներ չկան: Հայտնաբերված զենքերը, սակայն անօրինական են եղել:
Դեռեւս օգոստոսի 9-ին լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը նշել էր` նախնական օպերատիվ տվյալներով կա վարկած, որ փաստացի Հովիկ Աբրահամյանին պատկանող գործարանից հայտնաբերված զենքերից է կրակվել 2008-ի մարտի 1-ին: «Մեր օպերատիվ աշխատանքի արդյունքում ստացվել են օպերատիվ տվյալներ, որ թաքցված են զենքեր, որոնք, հնարավոր է, առնչություն ունեն մարտի 1-ին կիրառված զենքերի հետ։ Դա վարկած է, որը պետք է ստուգվի»,- հայտարարել էր Վանեցյանը: Այս գործի շրջանակում արդեն մի քանի ամիս է՝ կալանքի տակ է գտնվում Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը՝ Ջոնիկ անունով հայտնի Հենրիկ Աբրահամյանը: Նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու համար։