Բացառիկ. Ցմահ դատապարտյալ Կարեն Օգանեսյանն ազատ արձակվեց 23 տարի անց
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի քիչ առաջ կայացված որոշմամբ՝ ցմահ դատապարտյալ Կարեն Օգանեսյանը պայմանական ազատ արձակվեց պատժի հետագա կրումից: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Միհրան Պողոսյանը:
Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկը, որտեղ պատիժ է կրում Օգանեսյանը, վերջերս դատապարտյալի պայմանական վաղաժամկետ ազատման վերաբերյալ դրական եզրակացություն է տվել, եւ օրենքով սահմանված կարգով նրան ազատ արձակելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան, որն այսօր քննվում էր:
Կարեն Օգանեսյանը ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել ԱՄՆ-ում՝ 22 տարեկանում: Նա  ցմահ ազատազրկման է դատապարտվել երկու անձի սպանության համար: